fallback-image

Profesjonalny trener personalny powinien nie tylko mieć pojęcie o tym, w jaki sposób dostosować plan ćwiczeń do prywatnych potrzeb organizmu.

Personalne treningi są w Polsce widziane raczej jako ekstrawagancja, fanaberia albo jedynie dla osób o bardzo dużych zarobkach. Natomiast prawie każdy fitness klub oferuje sposobność skorzystania z wsparcia trenera personalnego, a w dużych miastach tworzy się profesjonalne kluby treningu z trenerem personalnym. Dużo osób korzysta z takich klubów, co doprowadza do minimalizacji cen a także zachęcenia do pracy kolejnych trenerów personalnych.

Temat treningu personalnego to wyjątkowo szerokie spektrum, które zakłada już od pierwszej chwili profesjonalne podejście do klienta. Bez wątpienia priorytetową kwestią jest chęć poprawy sprawności fizycznej oraz sylwetki. Mamy zatem do czynienia z koniecznością utworzenia dokładnego planu treningowego i konsultacji związanymi z odpowiednim żywieniem. Profesjonalny trener musi nie tylko wiedzieć, w jaki sposób przystosować plan treningu do indywidualnych wymagań organizmu, lecz głównie umieć odpowiednio motywować swojego klienta, a następnie małymi krokami ustalać mu następne cele do osiągnięcia. Prawidłowo prowadzony trening personalny oddziałuje nie tylko na ciało, ale również na umysł. Umożliwia rozładować emocje, frustrację, jak i pobudzać do pozytywnych działań.

Wielu trenerów personalnych opowiada, że praca z ich klientami trwa 24h na dobę. Po skończeniu treningu personalnego, na przykład który trwa 60 minut, nie kończy się ich praca, ponieważ klient powinien zamienić tryb życia na zdrowszy. Taki trener powinien posiadać nieustanny kontakt z klientem, wspierać go również poza godziną treningów. Da się to zrobić, np. przez wyznaczanie dodatkowych aktywności fizycznych, jak i edukację w celu prawidłowego odczytywania sygnałów które daje nam nasze ciało.

Całościowy pakiet narzędzi który związany z prowadzeniem fizycznym też u sportowców przygotowuje trener fizjoterapeuta Katowice W tym wypadku program kursu jest przeprowadzany przez praktykujących sportowców, często profesjonalistów w swych dziedzinach. Oczywiste jest, że im mocniej doświadczony i utytułowany trener, tym wyższa jakość oferowanych usług, niemniej jednak również wyższa cena. Dlatego też trenera personalnego należy dopasować do własnej indywidualnej sytuacji życiowej, bytowej i własnych ambicji. Sporo zależy od tego, co chcemy zdobyć i w jakim czasie. Musimy jednak bardzo uważać, ponieważ koszty takich treningów są różne i nie zawsze tak jest, że niższy koszt oznacza poprowadzenie kursu przez mało doświadczonego trenera.

Natomiast jeśli koszty treningu są dla nas za duże, będziemy mogli spróbować je obniżyć poprzez skorzystanie z oferty całych pakietów treningowych. Wykupujemy wtedy od razu serię treningów, na przykład 10 lub 20, co jest o wiele tańsze oraz często może mobilizować do dalszego działania. Jeśli i tak musimy płacić za usługę… Możemy również uprawiać aktywność ruchową w dwójkach albo grupach, zwykle do czterech ludzi. Nie możemy wtedy wymagać, że trener personalny będzie w pełni skupiony jedynie na naszej osobie, niemniej jednak kwota takiej usługi może wynosić wręcz ok. trzydzieści procent wyjściowej kwoty. Jednocześnie w ten sposób możemy osiągać podobne wyniki, co osobiście. Powinniśmy mieć tylko chęć do jakichkolwiek zmian w swoim życiu.

admin

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *