fallback-image

Aparaty stałe umożliwiają przywrócić naszym zębom prawidłowe ustawienie.

Poprawianie zgryzu przeprowadza się teraz w całkiem prosty sposób, używając do tego różnorakie odmiany aparatów ortodontycznych. Wyróżniamy wśród nich zarówno stałe i zdejmowane. Stałe są oczywiście dużo lepsze. Ze zdejmowanych aparatów mogą zresztą skorzystać tylko dzieci, dlatego osoba dorosła, która cierpi na krzywy zgryz, w tym samym momencie musi rzucić okiem jedynie na ofertę aparatów stałych. Nawet ona została jednakże ostatnio mocno zróżnicowana.

Dziedzina ortodoncji poszła do przodu i właśnie poprzez to oferuje ludziom różne przyszłościowe rozwiązania na naprawę zgryzu. Dzięki takim rozwiązaniom na pewno każdy może zagwarantować sobie piękny uśmiech. A ze złym zgryzem bez wątpienia należy walczyć. Nie jest on bowiem wyłącznie kłopotem w naszym wyglądzie, bo poza tym, iż bez wątpienia pogarsza nasz wygląd, to przede wszystkim destrukcyjnie oddziałuje na stan zębów, osłabiając je i często stają się źródłem wielu innych problemów zdrowotnych.

Aparaty stałe pozwolą przywrócić naszym zębom prawidłowe ustawienie i w taki właśnie sposób korygują zgryz. Konstrukcja standardowego aparatu stałego za każdym razem będzie składać się z bardzo podobnych elementów, to znaczy przede wszystkim z zaczepów a także niewielkich pierścieni, których rodzaje dostosowywane są poprzez lekarza do zębów danego pacjenta. Te elementy przytwierdza się w późniejszym czasie do uzębienia pacjenta na stałe. Pierścienie są swego rodzaju stelażem, gdyż to one przymocowywane są do trzonowców umożliwiając aparatowi samodzielne przesuwanie się. W tego typu aparatach zasadniczą rolę odgrywają też zamki. Dawniej aparaty stałe produkowano tylko z metalu, zaś współcześnie każdy pacjent otrzymuje do swobodnego wyboru zamki wyprodukowane z całkiem innych, zazwyczaj lepiej prezentujących się surowców, czyli głównie z ceramiki. Niektóre aparaty są dosłownie niewidoczne na uzębieniu pacjenta. Produkuje się je z drobnych, przezroczystych części z ceramiki, jakich z większej odległości rzeczywiście nie da się dojrzeć. To, jaką ostatecznie wielkość będą mieć zamki, zależy też na pewno od wielkości zębów.

Dzisiaj jednakże każdy przyszłościowy aparat jest na tyle eleganckim wyrobem, iż żaden pacjent nie powinien mieć najmniejszych obaw przed założeniem takiego urządzenia. Niektórzy ludzie są nawet zdania, iż posiada on swój urok. Zdarza się, że może stać się nawet stylowym dodatkiem i fascynującym uzupełnieniem naszego wyglądu zewnętrznego. Większość ludzi zwraca uwagę na kiepską reprezentatywność krzywego zgryzu, ale dużo ważniejsze jest to, iż złe ustawienie naszych zębów prowadzi do szeregu innych dolegliwości oraz problemów.

W pewnych przypadkach krzywe zęby bywają źródłem ciągłych bólów głowy. Częstokroć ma może również prowadzić do paradontozy lub nawet kruszenia się zębów. A czemu mamy się męczyć, skoro wszystkie te problemy jest możliwość z łatwością przeskoczyć? Aby to uczynić trzeba tylko podjąć decyzję o umocowaniu stałego aparatu ortodontycznego.

Źródło: Aparaty stałe chorzów

admin

Related Posts

fallback-image

Msza święta jest centrum chrześcijańskiego życia.

fallback-image

Dobrze zastanowić się, zanim podejmiemy decyzję o zrobieniu sobie tatuażu.

fallback-image

Obecnie jedna marka robi zarówno i nagrobki jak i pomniki.

fallback-image

Bielizna termoaktywna dla piłkarza jest istotna.

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *